ДРУГА СВІТОВА: обличчя війни

Книжки про війну - біль, випробування, надію

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

«Якщо не забувати війну, з’являється багато ненависті. А якщо війну забувають, починається нова. Так говорили в давнину»

(цитата з книги «У війни не жіноче обличчя» нобелівської лауреатки 1983 року Світлани Алексієвич)

Війна — вічна тема в літературі, про неї вже написано безліч книг і ще немало буде написано. Адже твори на воєнну тематику не просто дозволяють переосмислити жахливі історичні події, але й навчитися цінувати мир тоді, коли він є.(https://blog.yakaboo.ua/knygy-pro-vijnu/)

Ніколи знову — День пам’яті та примирення

ВІЙНА НА ПОЛИЦІ

Акерман, Діана. Дружина доглядача зоопарку [Текст] / Діана Акерман ; з англ. пер. Катерина Дем’янчук, Ольга Бершадська. — К. : BookChef : Форс Україна, 2020. — 336 с. — Бібліогр.: с. 332–335. — Всього екземплярів у відділах: аб (1)

Анотація: У книзі “Дружина доглядача зоопарку” авторка яскраво, реалістично, відверто й украй співчутливо до своїх героїв втілила справжню історію війни і величі людського духу. Діана Акерман розповідає про героїчне подружжя Жабінських, власників Варшавського зоопарку, які під час Другої світової війни переховували у зруйнованих вольєрах людей, які втікали чи то від облав, чи то із єврейського гетто, і таким чином врятували близько трьохсот життів. Це приголомшлива і зворушлива історія про людей і тварин, про глибину зв’язків між людиною і природою.

Алексієвич, Світлана Олександрівна. У війни не жіноче обличчя [Текст] / Світлана Алексієвич ; [пер. з рос. В. Рафєєнка ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова]. — Х. : Фоліо, 2020. — 317 с. — (Зарубіжні авторські зібрання). —
Всього екземплярів у відділах: аб (1)

Анотація: Ця книга — про війну очима жінок, молодих дівчат, які були медсестрами, пралями, санінструкторами, саперами, снайперами, кулеметницями, кухарками і воювали нарівні з чоловіками. Вони відверто розповідають не тільки про те, як билися з ворогом, але й про те, про що не прийнято було говорити: як важко було їм серед чоловіків, як не вистачало жіночої форми і білизни, як не було окремо жіночих землянок і вбиралень, як після війни вони ховали свої медалі і соромилися військового минулого, бо зіткнулися з агресією з боку тилових жінок, які вважали, що вони пішли в чоловічий колектив на передову займатися розпустою і шукати собі чоловіків… І ще як жили в злиднях, але не зверталися за допомогою з інвалідності, тому що «контужену ніхто заміж не візьме», а їм всім хотілося заміж, а ще — великого кохання. Адже всі вони були передусім жінками, бо ж лише жінки, навіть вмираючи від ворожих куль, думають про те, щоб бути красивими, лише жінки на війні можуть виглядати, як чоловіки, і стріляти, як чоловіки, але всередині залишатися справжніми жінками…

Алексієвич, Світлана Олександрівна. Останні свідки. Соло для дитячого голосу [Текст] / Світлана Алексієвич ; [пер. з рос. Л. Лисенко ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова]. — Х. : Фоліо, 2020. — 253 с. — Всього екземплярів у відділах:юн (1)

Анотація: Світлана Алексієвич — єдина Нобелівська лауреатка з літератури, що народилася в Україні. Маленькі розповіді маленьких дітей… Вони мимоволі стали свідками того, що відбувалося в роки Другої світової війни, і, напевно, немає більш страшних спогадів. «Останні свідки» — це історії різних людей про епізоди їхнього дитинства, що прийшлося на 1941–1945 роки, історії хлопчиків і дівчаток, яким довелося подорослішати добре якщо в 12–14 років, а комусь і в п’ять або в сім. На їхніх очах вбивали сусідів, друзів, батьків, братів і сестер; їм доводилося турбуватися про молодших дітей, які залишалися, вони намагалися вижити в концентраційних таборах, не померти з голоду… Світлана Алексієвич брала інтерв’ю у безлічі людей, хто був дитиною в ті страшні роки, і книга ця — жахлива правда про ту війну, як її бачили діти. Діти, які раптово були позбавлені всього, що було таким звичним: будинку, тепла, батьків, їжі… Які не розуміли, за що вбили їхніх батьків, зруйнували їхній будинок?. За що у них вкрали дитинство?.

Анонім. Жінка в Берліні [Текст] / Анонім ; пер. з нім. Роксоляни Свято. — К. : Комора, 2019. — 304 с. — Всього екземплярів у відділах: БФ 14 (1), БФ 15 (1), аб (1)

Анотація: Впродовж восьми тижнів, з 20 квітня по 22 червня 1945 року, 34-літня берлінська журналістка, залишившись із невеликою групою сусідів у багатоквартирному будинку без їжі, електрики, газу й води, провадила щоденні записи свого досвіду виживання у плюндрованому Червоною Армією місті. В результаті постав унікальний літературний та історичний пам’ятник, якому в мемуаристиці Другої світової війни належить почесне місце — поруч із щоденниками Анни Франк, Віктора Клемперера та Мічігіко Хачійя. Кмітлива, спостережлива, сповнена вітальних сил і непохитного здорового глузду, героїня-оповідачка «Жінки в Берліні» стала голосом безсловесних мільйонів жінок, яким випало відбудовувати життя з руїн, у матеріально й морально знищеному світі.

Біне, Лоран. HHhHГолову Гіммлера звуть Гайдріх: роман / Лоран Біне; [пер. з фр. О. Леська]. — Х. : Vivat, 2018. — 352 с. — Всього екземплярів у відділах: БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 9 (1), БФ 11 (1), БФ 14 (1), БФ 15 (1), БФ 19 (1), аб (1)

Анотація: Прага, 1942 рік. Двоє чоловіків повинні вбити третього. Це операція «Антропоїд»: двом чехословацьким диверсантам, надісланим із Лондона, доручено знищити Райнгарда Гайдріха, начальника ґестапо, голову нацистських спецслужб, «найнебезпечнішу людину Третього райху», того, хто спланував «остаточне вирішення єврейського питання». Гайдріх був правою рукою Гіммлера. Есесівці казали: “” — “Himmlers Hirn heißt Heydrich”, тобто “Голову Гіммлера звуть Гайдріх”ґ Усі персонажі цієї книжки існували насправді. Усі події, зображені в ній, правдиві. Однак за лаштунками підготовки до замаху відбувається інша війна, та, що точиться між художньою вигадкою та історичною дійсністю. І, попри все, історія мусить бути розказана до кінця…

Бойн, Джон. Хлопчик у смугастій піжамі: [роман] / Джон Бойн ; з англ. пер. Віктор Шовкун. — Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. — 188 с. : ілюстр. — Всього екземплярів у відділах: БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 8 (1), БФ 13 (1), БФ 16 (1), БФ 20 (1), БФ Ка (1), БФ С (1), кх (1), БФ 6 (1), БФ П (1), аб (1)

Анотація:Дев’ятирічний Бруно разом із сім’єю переїжджає зі свого комфортабельного будинку в Берліні до нового дому у загадковому місці Геть-Звідси, де його батька призначають комендантом концтабору. Випадково він знайомиться з єврейським хлопчиком Шмулем, маленьким в’язнем. Між ними зароджується справжня дружба, яку, однак, розділяє колючий дріт. До чого можуть призвести різні погляди на світ, дивна логіка дорослих, а також сила долі й божевілля випадку? Про це і навіть більше розповідає дивовижна книжка «Хлопчик у смугастій піжамі».

Від Рейхстагу до Іводзіми. У полум’ї війни [Текст] : Україна та українці у Другій світовій / [В. В’ятрович [та ін.] ; заг. ред. Я. Примаченко]. — Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 351 с. : кольор. ілюстр. — (Історія без цензури). — Бібліогр.: с. 347–349. — Всього екземплярів у відділах: БФ 2 (1), БФ 16 (1), аб (1)

Анотація: Це спільний проект видавництва «Клуб Сімейного Дозвілля» та Інституту історії України НАН України. Видання вміщує в себе дослідження періоду Другої світової війни й участі в ній нашої держави. Автор розкриває невідомі факти про спробу відновлення української державності у 1941 році. Також у книзі представлені наслідки Другої світової війни для нашого народу.

Джейкобсон, Сід. Анна Франк [Текст]: графічна біографія створена спільно з Будинком Анни Франк / Сід Джейкобсон та Ерні Колон ; пер. з англ. Катерини Диси ; Нац. ун-т “Києво-Могилянська академія”, Центр дослідж. історії східноєвроп. єврейства. — К. : Дух і Літера, 2019. — 152 с. : кольор. ілюстр., фотогр. — Бібліогр.: с. 149. — Всього екземплярів у відділах: юн (1)

Анотація: Спираючись на унікальні історичні місця, архіви і безсумнівне джерело — Будинок Анни Франк в Амстердамі, — автори бестселерів Нью-Йорк Таймс Сід Джейкобсон та Ерні Колон створили першу авторизовану графічну біографію Анни Франк. Графічна біографія Анни Франк розрахована на широке коло читачів.

Джонсон, Боріс. Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію [Текст] / Боріс Джонсон ; [пер. з англ. Ю. Гірича]. — Х. : Vivat, 2019. — 400 с. — (Біографії та мемуари). — Всього екземплярів у відділах:БФ 9 (1), аб (1)

Анотація: Книжка Боріса Джонсона — це історія про те, як ексцентричний геній Черчилля, прем’єр-міністра Великої Британії, одного з найвизначніших лідерів ХХ століття, формував світову політику. Аналізуючи досягнення й помилки, а також міфи, які супроводжували цю видатну постать, Джонсон зобразив Черчилля як незрівнянного стратега, людину надзвичайно сміливу, красномовну й глибоко гуманну. Безстрашний на полі бою, один із найкращих ораторів усіх часів, лауреат Нобелівської премії з літератури, Вінстон Черчилль спростував думку, що історія — це місце дії великих знеособлених сил. Життя цього чоловіка є доказом того, що одна людина — відважна, геніальна, визначна — може впливати на світовий лад

Дорр, Ентоні. Все те незриме світло: роман / Ентоні Дорр ; [пер. з англ. О. Гординчук]. — Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 352 с. — Всього екземплярів у відділах: 25 : БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 13 (1), БФ 14 (1), БФ 15 (1), БФ 16 (1), БФ 23 (1), аб (1), БФ 8 (1), БФ 11 (1), БФ 20 (1), БФ А (1), БФ Зел (1), БФ Ка (1), БФ Ки (1), БФ Б (1), БФ П (1), БФ С (1), БФ Ин (1), БФ Нд (1), БФ Зи (1), БФ Ст (1), кх (1)

Анотація: Бестселер від лауреата престижних літературних премій! Захоплива та зворушлива історія сліпої французької дівчинки і боязкого німецького хлопчика, які під час Другої світової намагаються, хто як може, вижити у круговерті війни, не втратити здатність любити і врятувати найдорожчих людей… Це книга про кохання і смерть, про те, що з нами робить війна, і про те, що невидиме світло переможе навіть найбезнадійнішу темряву.

Зіталер, Роберт. Ціле життя [Текст] / Роберт Зіталер ; пер. з нім. Є. Даскал. — Х. : Vivat, 2016. — 157 с. — Всього екземплярів у відділах: БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 11 (1), БФ 13 (1), БФ 20 (1), БФ 23 (1), БФ 24 (1), аб (1), кх (1)

Анотація: Ця книжка — про життя. Вірніше, про волю до життя. Герой від самого дитинства переборює труднощі, на його долю випадає Друга світова війна, його світ зруйнований, проте він не втрачає людяності та здатності бачити навколишню красу. Живе просто та природно. І ціле життя — кохає. А крім Андреаса Еґґера, у романі є ще один головний герой — це велика природа, могутня, велична, прекрасна.

Зузак, Маркус. Крадійка книжок: роман / Маркус Зузак ; іл. Т. Вайт ; пер. з англ. Н. Гоїн. — Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 415 с. : ілюстр. — Всього екземплярів у відділах: БФ 1 (1), БФ 2 (2), БФ 3 (1), БФ 8 (1), БФ 13 (1), БФ 16 (1), БФ 20 (1), БФ 4 (1), БФ 5 (1), БФ 7 (1), БФ 10 (1), БФ 12 (1), БФ 17 (1), БФ 21 (1), БФ 22 (1), БФ 23 (1)

Анотація:Вражаюча історія, яку розповідає… Смерть! До влади в Німеччині прийшли фашисти. Вперше Смерть побачив маленьку Лізель, коли прийшов забрати душу її братика. Він став свідком того, як дівчинка вкрала першу книжку, і зацікавився її долею. Він приходив до її будинку, де, ризикуючи життям, родина переховувала єврея. Він слухав, як Лізель читала книжки під час бомбардувань. Смерть завжди був поруч. Під час останньої зустрічі він розкриє крадійці книжок свою найбільшу таємницю…

Кініллі, Томас. Список Шиндлера: роман / Томас Кініллі ; пер. з англ. Г. Яновської. — Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 432 с. — Всього екземплярів у відділах: БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 9 (1), БФ 15 (1), БФ 16 (1), БФ 19 (1), БФ 20 (1), аб (1), юн (1), БФ 11 (1), БФ 13 (1), БФ 14 (1), БФ А (1), БФ Зел (1), БФ Ка (1), БФ Ки (1), БФ Б (1), БФ П (1), БФ С (1), БФ Ин (1), БФ Нд (1), БФ Зи (1), БФ Ст (1), кх (1)

Анотація:Його ім’я відоме усьому світу і вже давно стало називним. Оскар Шиндлер. Людина, яка довела, що можна здійснити справжнє диво — подарувати життя… Дати шанс на порятунок тоді, коли сподіватися вже нема на що… На початку Другої світової німецький підприємець Оскар Шиндлер відкрив у Польщі фабрику, на якій виробляли емальований посуд. І ця фабрика, де працювали євреї з гетто, стала для них немов Ноєвим ковчегом… Коли було ухвалено рішення про знищення краківського гетто, Шиндлеру неймовірними зусиллями вдалося вивезти своїх робітників і захистити їх від жаху табору смерті Аушвіцу. Він урятував майже 1300 євреїв. Більше, ніж будь-хто за всю історію найстрашнішої в історії людства війни…

Кокотюха, Андрій. Чорний ліс [Текст] : українські хроніки 1943 року : роман / Андрій Кокотюха ; [передм. І. Патриляка]. — Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2019. — 302 с. — Всього екземплярів у відділах:БФ 14 (1), БФ 15 (1)

Анотація: У Чорному лісі на Волині українці воюють відразу на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головний герой — колишній міліціонер, зек, радянський диверсант — мусить розібратися в тому, хто друг, а хто ворог. У нього нині одна мета — зрозуміти, на чиєму боці правда, і відстоювати її зі зброєю в руках.

Лис, Володимир. Соло для Соломії [Текст] : роман / Володимир Лис ; [передм. Т. Прохаська]. — Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. — 366 с. — Всього екземплярів у відділах:БФ 6 (1), кх (1)

Анотація:Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих…Карколомні події ХХ століття — війна, примусова колективізація — події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та у межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, окрім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?

Лис, Володимир Савович. Століття Якова : [роман] /Володимир Лис ; [передм. О. Забужко]. — 5-те вид. — Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2019. — 240 с. — Всього екземплярів у відділах: БФ 13 (1), БФ 14 (1)

Анотація: Найкращий роман десятиріччя — короноване слово, яке вразило літературну Україну! У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівча-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, — і виринає десь із глибини пам`яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи й каяття…

Плохій, Сергій. Забуті покидьки східного фронту [Текст] / Сергій Плохій ; [пер. з англ. Н. Коваль]. — Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2020. — 318 с. : фотогр. — Прим.: с. 293–316. — Всього екземплярів у відділах: аб (1)

Анотація:: Великий союз ХХ століття виявився приголомшливо успішним у реалізації його безпосередніх завдань. Американська допомога Британії та СРСР через програму “ленд-ліз”, відкриття Другого фронту в червні 1944 року стали найяскравішими епізодами співпраці антигітлерівської коаліції, однак завершився Великий союз великою невдачею — “Залізною завісою”, що розрізала навпіл повоєнну Європу. Запитання “Що сталося не так?” і “Хто відповідальний за початок Холодної війни?” лунали в усьому світі. У цій документальній розвідці Сергій Плохій розкриває джерела конфліктів і жахіть Холодної війни, аналізуючи історію Великого союзу. Автор спирається на раніше недосяжні джерела — архівні документи радянських спецслужб, що містять спостереження військової контррозвідки й таємної поліції за американцями, які контактували з представниками ВПС Червоної Армії та місцевим населенням, звіти шпигунів, доповіді їхніх очільників і кураторів. Сергій Плохій робить приголомшливе відкриття: Великий союз був приречений на невдачу й почав розпадатися вже під час Другої світової війни. Однак що чи хто спричинив крах одного з наймогутніших альянсів ХХ століття? Захопливо про знаковий етап Другої світової війни.

Ремарк, Ерих Марія. Час жити і час помирати [Текст] ; Люби ближнього твого ; Тіні в раю : романи / Е. М. Ремарк ; пер. з нім. Юлії Микитюк. — Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2015. — 960 с. — Всього екземплярів у відділах:аб (1)

Анотація: У темні часи добре помітно світлих людей… Героям романів Ремарки при пали саме такі часи. Війна, злидні, еміграція, втрата ілюзій, хиткість та Аг піп дія… їм довелося пережити стільки, що навіть усвідомити це важко. Але попри все вони мають силу не зламатися і не страхаються жити. Вірити. Сподіватися. Кохати…

Франк, Анна. Сховище: щоденник у листах / Анна Франк ; пер. укр. М. Тупайла. — Х. : Vivat, 2016. — 384 с. : фотогр. — Всього екземплярів у відділах: БФ 2 (1), БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 9 (1), БФ 13 (1), БФ 14 (1), БФ 24 (1), БФ Ст (1), аб (1), кх (1)

Анотація:Голокост очима підлітка. Щоденник 13-річної єврейської дівчинки, яка разом зі своєю родиною ховалася від нацистів на горищі будинку в окупованому Амстердамі. Зі світлинами з архіву Фонду Анни Франк (місто Базель).

Франкл, Віктор. Людина в пошуках справжнього сенсу [Текст] : психолог у концтаборі / Віктор Франкл ; [пер. з англ. О. Замойської]. — 2-ге вид. — Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. — 160 с. — Всього екземплярівму відділах: БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 11 (1), БФ 13 (1), БФ 14 (1), БФ 15 (1), БФ 16 (1), БФ 19 (1), БФ 23 (1), аб (1)

Анотація: Віктор Франкл — всесвітньо відомий психіатр, психотерапевт, філософ. 1942 року він потрапив до концтабору, де на нього чекали голод, приниження, хвороби, постійна загроза життю. Аналізуючи свою поведінку та поведінку інших в’язнів, Франкл віднайшов стратегії, що утримують людину над прірвою, захищають розум від божевілля та надають сенс життю. Свій жахливий досвід виживання він описав у книжці, яка допомогла мільйонам людей віднайти себе та змінити життя. Віктор Франкл доводить, що тільки-но людина знаходить сенс свого існування, вона отримує сили, щоб здолати будь-які випробування. Поради людини, яка зазнала нелюдських випробувань, варті того, щоб бути почутими.

НОН-ФІКШН

Черчілль, Вінстон. Спогади про Другу світову війну [Текст] : скорочений варіант шістьох томів “Другої світової війни” з епілогом автора про повоєнні роки, написаним для цієї книжки / Вінстон Черчілль ; з англ. пер. Петро Таращук. — К. : Видавництво Жупанського, [2018] — . — (Історична думка). — Т. 1, [Кн. 1] : Етапи шляху до катастрофи, [Кн. 2] : Самі. — 2018. — 496 с. : карти, схем., табл. — Всього екземплярів у відділах:БФ 19 (1)

Анотація: «Спогади про Другу світову війну» — найвагоміший доробок відомого політичного і державного діяча Вінстона Черчілля у царині літератури, за який він 1953 року отримав Нобелівську премію. Аналізуючи перебіг Другої світової війни, а також усі її ключові події, Вінстон Черчілль подає напрочуд широку і детальну панораму останньої великої війни, яка охопила майже увесь світ. Зайве казати, що дуже багато акцентів у цій праці розставлені геть інакше, ніж до цього звикло радянське і навіть пострадянське суспільство. Тому це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпретації, яка широким історично-культурним ровом і досі пролягає між російсько-радянським табором і рештою цивілізованого світу.

НОН-ФІКШН

Черчілль, Вінстон. Спогади про Другу світову війну [Текст] : скорочений варіант шістьох томів “Другої світової війни” з епілогом автора про повоєнні роки, написаним для цієї книжки / Вінстон Черчілль ; з англ. пер. Петро Таращук. — К. : Видавництво Жупанського, [2018] — . — (Історична думка). — Т. 2, [Кн. 3] : Великий союз, [Кн. 4] : Тріумф і трагедія. — 2018. — 552 с. : карти, схем., табл. — Всього екземплярів у відділах:БФ 19 (1)

Анотація: «Спогади про Другу світову війну» — найвагоміший доробок відомого політичного і державного діяча Вінстона Черчілля у царині літератури, за який він 1953 року отримав Нобелівську премію. Аналізуючи перебіг Другої світової війни, а також усі її ключові події, Вінстон Черчілль подає напрочуд широку і детальну панораму останньої великої війни, яка охопила майже увесь світ. Зайве казати, що дуже багато акцентів у цій праці розставлені геть інакше, ніж до цього звикло радянське і навіть пострадянське суспільство. Тому це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпретації, яка широким історично-культурним ровом і досі пролягає між російсько-радянським табором і рештою цивілізованого світу.

Ширер, Вільям. Злет і падіння Третього Райху [Текст] : історія нацистської Німеччини : [в 2-х т.] / Вільям Ширер. — К. : Наш формат, 2017 — . — (Світоглядна література). — Т. 1 / пер. з англ. Катерина Диса. — 2017. — 704 с. — Бібліогр. в підрядк. прим. — Прим.: с. 685–701. — Всього екземплярів у відділах:БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 19 (1)

Анотація: Книжка «Злет і падіння Третього Райху» — це монументальне дослідження найнебезпечні-ших подій XX століття. Нині, коли після закінчення Другої світової війни минуло понад 70 років, нам здається неймовірною та загроза, яку несли у світ Гітлер і його імперія. Багаторічна робота з першоджерелами, особисті спостереження автора за підйомом нацистської Німеччини, 485 тонн документів від Міністерства закордонних справ Німеччини, безліч щоденників, записів телефонних розмов, ретельно збережених німцями, — усе це лягло в основу масштабної праці Вільяма Ширера. Дослідник зібрав максимально об’єктивну інформацію про політичний злет Гітлера та його плани стосовно встановлення контролю над світом і з максимальною точністю довів свою розповідь до падіння Німеччини у вогненну прірву. Поєднання особистих спогадів та історичних фактів вирізняє цю книжку з-поміж решти праць, присвячених історії нацистської Німеччини.

Шкляр, Василь. Троща: роман / Василь Шкляр. — Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. — 415 с. — Всього екземплярів у відділах: БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 11 (1), БФ 13 (1), БФ 15 (1), БФ 16 (1), аб (1), юн (1)

Анотація:Для нього, відчайдушного вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба триває у невгамовному серці. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста… Усе переплелося й відгукнулося болем, коли через багато років він натрапив на свіжу могилу давно загиблого побратима. Минуле накочується з новою силою, щоб він постав перед розгадкою таємниці, перш ніж розпочати нове життя. Доля всміхається йому очима коханої жінки, але не приносить душевного спокою. Він — воїн, і ця битва — на все життя…

Всі представлені джерела, наявні у фондах бібліотек Херсонської ЦБС та Центральної бібліотеки імені Лесі Українки.

ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА У КІНЕМАТОГРАФІ

Друга світова війна. Хронологія подій
8 травня — День пам’яті та примирення — Інфографіка
Україна у Другій світовій війні. Ціна перемоги
День в історії. Правда про внесок України у перемогу

ВІЙНА ОЧИМА ФОТОГРАФА

Унікальні непостановочні фото Другої світової війни, знайдені випадково

Фотограф Артур Бондар з оголошення дізнався про те, що сім’я радянського військового фотографа продає старі негативи. Цим фотографом виявився Валерій Фаминський, який знімав за часів Другої світової війни все: від звільнення Севастополя до повної капітуляції фашистської Німеччини. У 2011 році він помер, а його онуки вирішили продати негативи, що дбайливо зберігалися протягом десятиліть…

Німеччина. Квітень-травень 1945 року.
Спочатку на перев’язку, а потім на лінію фронту. Зеєловські висоти, Німеччина. Квітень 1945 року.
Евакуація поранених солдатів на собаках. Зеєловські висоти, Німеччина. Квітень 1945 року.
«Крізь вогонь» на вулиці міста Бунцлау. Німеччина. Квітень 1945 року.
Останній залп в пам’ять про танкістів, убитих під час бою. Східна Німеччина. Квітень 1945 року.
На мосту через річку Шпрее, Берлін. Май 1945 року
Художник зі студії імені Грекова малює ескіз. Берлін. Май 1945 року.
Уборка улиц Берлина. Травень 1945 года.
Роздача листівок з оголошеннями про капітуляцію німецької армії. Берлін, 8 травня 1945 року. Джерело: cameralabs.org

укладач: відділ інформаційного та довідково-бібліографічного обслуговування Центральної бібліотеки імені Лесі Українки, м. Херсон, Україна

2021 р.

ПАМ’ЯТАЄМО!

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!

--

--

Бібліографічний відділ Херсонської ЦБС

Інтерактивні проекти бібліографічного відділу Херсонської централізованої бібліотечної системи