Подарунки від Українського інституту книги для Центральної бібліотеки ім. Лесі Українки (Херсон)

Кращі книги від “Видавництво Фоліо”

віртуальна виставка

https://book-institute.org.ua/uk

Алексієвич, Світлана Олександрівна. У війни не жіноче обличчя [Текст] / Світлана Алексієвич ; [пер. з рос. В. Рафєєнка ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова]. — Х. : Фоліо, 2020. — 317 с. — (Зарубіжні авторські зібрання). — Всього екземплярів у відділах: аб (1)

Анотація: Ця книга — про війну очима жінок, молодих дівчат, які були медсестрами, пралями, санінструкторами, саперами, снайперами, кулеметницями, кухарками і воювали нарівні з чоловіками. Вони відверто розповідають не тільки про те, як билися з ворогом, але й про те, про що не прийнято було говорити: як важко було їм серед чоловіків, як не вистачало жіночої форми і білизни, як не було окремо жіночих землянок і вбиралень, як після війни вони ховали свої медалі і соромилися військового минулого, бо зіткнулися з агресією з боку тилових жінок, які вважали, що вони пішли в чоловічий колектив на передову займатися розпустою і шукати собі чоловіків… І ще як жили в злиднях, але не зверталися за допомогою з інвалідності, тому що «контужену ніхто заміж не візьме», а їм всім хотілося заміж, а ще — великого кохання. Адже всі вони були передусім жінками, бо ж лише жінки, навіть вмираючи від ворожих куль, думають про те, щоб бути красивими, лише жінки на війні можуть виглядати, як чоловіки, і стріляти, як чоловіки, але всередині залишатися справжніми жінками…

Алексієвич, Світлана Олександрівна. Останні свідки. Соло для дитячого голосу [Текст] / Світлана Алексієвич ; [пер. з рос. Л. Лисенко ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова]. — Х. : Фоліо, 2020. — 253 с. — Всього екземплярів у відділах: юн (1)

Анотація: Світлана Алексієвич — єдина Нобелівська лауреатка з літератури, що народилася в Україні. Маленькі розповіді маленьких дітей… Вони мимоволі стали свідками того, що відбувалося в роки Другої світової війни, і, напевно, немає більш страшних спогадів. «Останні свідки» — це історії різних людей про епізоди їхнього дитинства, що прийшлося на 1941–1945 роки, історії хлопчиків і дівчаток, яким довелося подорослішати добре якщо в 12–14 років, а комусь і в п’ять або в сім. На їхніх очах вбивали сусідів, друзів, батьків, братів і сестер; їм доводилося турбуватися про молодших дітей, які залишалися, вони намагалися вижити в концентраційних таборах, не померти з голоду… Світлана Алексієвич брала інтерв’ю у безлічі людей, хто був дитиною в ті страшні роки, і книга ця — жахлива правда про ту війну, як її бачили діти. Діти, які раптово були позбавлені всього, що було таким звичним: будинку, тепла, батьків, їжі… Які не розуміли, за що вбили їхніх батьків, зруйнували їхній будинок?. За що у них вкрали дитинство?.

Вовк, Ірина Олегівна. На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Іловайск[Текст] :[у 3-х кн.]:[Т. 1] / Ірина Вовк ; [літ. ред. О. І. Думанська ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова]. — Х. : Фоліо,2020. — 477 с. : фотогр. — (Хроніка).— Всього екземплярів у відділах: БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 11 (1), БФ 13 (1), БФ 14 (1), БФ 15 (1), БФ 16 (1), аб (1), юн (1)

Анотація: Перша частина тритомника «На щиті» відтворює в оповідях становлення українського війська в умовах ворожого вторгнення й сепаратистського руху. Імена перших загиблих під «Градами», у літаку чи у гелікоптері, «на броні» чи «на розтяжках», на кургані Савур-могила, в Луганському аеропорту чи в підступному «зеленому коридорі» Іловайська вже належать новітній історії. Спогади про загиблих українських вояків, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці й роки російсько-української війни, зібрані й художньо адаптовані, — це потреба людської пам’яті, пам’яті серця про незабутніх. Це непроминальний біль живих, їхня туга за втраченим, а також нагадування людям цивільним, хто заплатив найдорожчу ціну за їхній спокій і добробут. У виданні використані фотоматеріали з родинних архівів.

Вовк, Ірина Олегівна. На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Донецький аеропорт[Текст] : [у 3-х кн.]:[Т. 2]/ Ірина Вовк ; [літ. ред. О. І. Думанська ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова]. — Х. : Фоліо. — 573 с. : фотогр. —(Хроніка). — Всього екземплярів у відділах : БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 9 (1), БФ 13 (1), БФ 15 (1), БФ 16 (1), БФ 20 (1), аб (1), юн (1)

Анотація: Друга книга тритомника — про загиблих у «котлі» Цвітних Пісків (цей епізод війни чомусь лишився непоміченим), про розстріляну Луганщину під містом промовистого імені — Щастя, про донецький форпост — ДАП, що у свідомості громадян постає «символом», за який полягли герої-кіборги, полонені й розстріляні після тортур. Спогади про загиблих українських вояків, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці й роки російсько-української війни, зібрані й художньо адаптовані, — це потреба людської пам’яті, пам’яті серця про незабутніх. Це непроминальний біль живих, їхня туга за втраченим, а також нагадування людям цивільним, хто заплатив найдорожчу ціну за їхній спокій і добробут. У виданні використані фотоматеріали з родинних архівів.

Вовк, Ірина Олегівна. На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Дебальцеве[Текст] : [у 3-х кн.]:[Т. 3] / Ірина Вовк ; [літ. ред. О. І. Думанська ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова]. — Х. : Фоліо,2020. — 605 с. : фотогр. — (Хроніка).— Всього екземплярів у відділах: БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 9 (1), БФ 13 (1), БФ 14 (1), БФ 19 (1), БФ 24 (1), аб (1), юн (1)

Анотація: Третя книга тритомника — оповіді про оборонців Дебальцевого, загиблих спекотного літа 2014-го і у найтяжчі зимові місяці 2015-го; про непохитних вояків Світлодарської дуги, про героїв Авдіївки, Зайцевого й Мар’їнки, що пролили свою кров на точках «нуль». Вояки оживають у спогадах матерів і батьків, братів і сестер, дружин і дітей, щоб ми не змарнували історичного шансу незалежності. Спогади про загиблих українських вояків, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці й роки російсько-української війни, зібрані й художньо адаптовані, — це потреба людської пам’яті, пам’яті серця про незабутніх. Це непроминальний біль живих, їхня туга за втраченим, а також нагадування людям цивільним, хто заплатив найдорожчу ціну за їхній спокій і добробут. У виданні використані фотоматеріали з родинних архівів.

Вовк, Ірина Олегівна. Ізоляція. Таємні в’язниці Донбасу в оповідях врятованих від тортур та смерті [Текст] / Ірина Вовк, Дар’я Бура. — Х. : Фоліо, 2020. — 349 с. — (Хроніка). —Всього екземплярів у відділах : БФ 8 (1), БФ 9 (1), БФ 11 (1), БФ 14 (1), БФ 15 (1), БФ 16 (1), БФ 19 (1), БФ 20 (1), БФ 24 (1), аб (1), юн (1).

Анотація: Спогади тих, хто пройшов пекло і вижив: бранців донецьких і луганських підвалів, сумнозвісної «Ізоляції» та донбаських колоній. Це оповіді тих, кого вдалося обміняти 29 грудня 2019 року, тих, хто втішився відчуттю української землі на КПВВ «Майорськ». Попри суперечки щодо самого обміну: неоднозначність тих, хто повернувся до України і біль через звільнення «беркутівців», додому таки повернулися й ті, хто жертвував життям, сім’єю, спокоєм і здоров’ям заради рідної української землі. Про життя «до» і «після», про життя Донбасу в часі війни, про звірства і злочини бойовиків, про жахи і тортури в полоні в цій книзі розповідають українські військовики, журналісти, блогери, помічники військових, медики й місцеві мешканці.

Водотика, Тетяна Сергіївна. Історії успіху: видатні українські бізнесмени ХІХ ст. [Текст] / Тетяна Водотика ; [худож.-оформ. Г. Проніна]. — Х. : Фоліо, 2020. — 237 с. : портр., фотогр., кольор. фотогр. . — (Справжня історія). —Всього екземплярів у відділах : БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 16 (1), юн (1), чз (1)

Анотація: Ця книжка про історії людей, вдача та праця яких надихають і сьогодні. Маючи різні освіту й походження, багато хто з них пішов наперекір долі. Вони були з різних куточків України: Харкова, Херсона, Києва, Одеси, Катеринослава, Єлисаветграда — заробити можна було всюди, а на історіях побудови бізнес-імперій можна навчатися у підприємців ХІХ ст. і сьогодні. Підприємці нової генерації, що самі себе зробили, змінюючи світ довкола себе, творили не лише промислові підприємства чи потужні фінансові імперії, а й традиції меценатства та доброчинності, нехай і політично вмотивовані. Особисті історії покажуть ці масштабні процеси зсередини, допоможуть зрозуміти реальних людей, які помилялися, були слабкими, обирали негідних партнерів, неправильно оцінювали власні можливості й перспективи. Так, деякі з них побачили крах своїх дітищ. Не всі історії мають щасливий кінець, але всі вони про віру, успіх, натхнення та спадок. Спадок бізнесменів ХІХ ст. ми бачимо й сьогодні: старі корпуси фабрик і заводів у Харкові, Києві, Дніпрі. Це їхні музейні колекції й будівлі громадських споруд, які вони профінансували. Врешті, успіх цих підприємців став успіхом і надбанням України в історичній ретроспективі. Саме тому їх іменами названо вулиці в різних куточках нашої держави — це повернення після незаслуженого забуття в радянську добу. Книжка по-новому покаже читачам історію України ХІХ ст., допоможе уявити її через розповіді про перепитії на шляху до створення успішних підприємців і визнання.

Коляда, Ігор Анатолійович. Казимир Малевич [Текст] / Ігор Коляда ; [голов. ред. О. В. Красовицький ; худож.-оформ. В. М. Карасик]. — Х. : Фоліо, 2018. — 122 с. : кольор. ілюстр., фотогр. — (Знамениті українці). — Бібліогр.: с. 118–120. —Всього екземплярів у відділах : БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 11 (1), БФ 13 (1), БФ 23 (1), БФ 24 (1), чз (1), юн (1), аб (1)

Анотація: Відомий художник і теоретик живопису, по праву і за походженням — художник української землі, приналежністю до якої він пишався, і саме від неї взяв увесь свій талант і самобутність. Один із лідерів авангардистської течії початку ХХ століття, засновник і гуру супрематизму, він був співзвучний часові, своїми роботами кидаючи виклик старому, замість віджилого пропонуючи нове, комбінуючи сміливу яскравість контрастних фарб і просту геометрію форм свого «абстрактного» бачення навколишнього світу. Феномен Казимира Малевича у тому, що його інтуїтивні мистецькі пошуки та теоретичні узагальнення стали тим всепланетарним пророцтвом, яке визначає інтелектуальні творчі здобутки й наукові відкриття XXI ст…

Кокотюха, Андрій Анатолійович. Голова з площі Пігаль [Текст] : [роман] / Андрій Кокотюха ; [худож.-оформ. М. С. Мендор]. — Х. : Фоліо, 2020. — 317 с. : ілюстр. — (Ретророман). — Всього екземплярів у відділах: аб (1).

Анотація: “Андрій Кокотюха — сучасний український письменник, сценарист, журналіст. Автор понад 70 художніх, документальних та науково-популярних книжок. За його романами та сценаріями знімають художні фільми. Кілька років поспіль входить до топ-10 авторів країни, загальний наклад його творів перевищив 500 тисяч примірників Неодноразовий лауреат, володар Гран-npi (2006) міжнародного конкурсу «Коронація слова» та засновник номінації «Золотий пістоль» конкурсу «Коронація слова». У видавництві «Фоліо» в серії «Ретророман» вийшли друком книжки «Адвокат iз Личаювської», «Привид iз Валової», «Автомобшь iз Пекарської», «Втікач із Бригідок», «Різник iз Городоцької», «Офіцер із Стрийського парку», «Коханка з площі Ринок». Париж, весна 1923 року. Місто Сонця, як і вся Європа, поволі приходить до тями після Великої війни. Вона змінила світовий порядок, забрала мільйони життів, скалічила долі людей. Відчув на собі зміни й Клим Кошовий. Бойові дії, поразка, табір, і ось тепер — сумне життя емігранта, особи без громадянства та майбутнього. Але одного разу в двері комірчини Клима постукали — і все враз помінялося. Париж сколихнула страшна подія: на площі Пігаль знайшли відтяту голову. Справа стає для Кошового особистою — у вбивстві підозрюють Магду Богданович, кохану Клима, яку він вважав утраченою. Климові знайти справжнього вбивцю та всього за три дні. На шляху Клима — багаті аристократи, божевільні бандити та озлоблені на весь світ, скалічені війною ветерани. А часу — лише три дні…

Кононенко, Олексій Анатолійович. Українська міфологія. Божества і духи [Текст] / Олексій Кононенко ; [іл. В. А. Кононенка ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова]. — Х. : Фоліо, 2020. — 192 с. : ілюстр. — Всього екземплярів у відділах: юн (1)

Анотація: Міфи, легенди, вірування, замовляння, заклинання… Вони переходять із століття в століття, від покоління до покоління. Ці нетлінні духовні скарби далеких пращурів з їхньою чарівною образністю і символікою, не звичними для нас божествами, духами та персонажами, яким притаманна надлюдська магічна енергія і здатність перевтілюватися, виповідають нам, може, навіть більшою мірою, ніж науково-документальні праці, глибинні процеси духовного життя прадавніх людей, їх світогляд, засвідчують еволюцію їх моралі, психології. Не пізнати їх — просто обікрасти себе. На основі досліджень, етнографічних праць, спостережень і розвідок у нашому виданні дбайливо зібрано і систематизовано великий матеріал — з маленьких осколків знань і відомостей, що дійшли до нас з глибини століть, складається велична картина світобачення далекого слов’янського предка.

Кононенко, Олексій Анатолійович. Українська міфологія. Зброя, ритуали, обереги [Текст] / Олексій Кононенко ; [іл. В. А. Кононенка ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова]. — Х. : Фоліо, 2020. — 128 с. : ілюстр. — Всього екземплярів у відділах: юн (1)

Анотація: Ця книжка знайомить з чарівним світом української міфології, з історією слов’янських племен, з багатством народних обрядів, ритуалів і оберегів, а також докладно розповідає про різні види зброї та обладунків наших далеких предків, які хоч і були наділені, як сказав видатний діяч чеського і словацького національного відродження Павел Йозеф Шафарик, «тихою величчю», але завжди вміли постояти за себе.

Кононенко, Олексій Анатолійович. Українська міфологія. Символіка [Текст] / Олексій Кононенко ; [іл. В. А. Кононенка ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова]. — Х. : Фоліо, 2020. — 220 с. : ілюстр. —Всього екземплярів у відділах : юн (1)

Анотація: Ця книжка знайомить з чарівним світом української міфології, з розмаїттям притаманних йому тваринних і рослинних символів. Пошанування тварин у слов’ян має прадавнє коріння. Люди, які жили в лісах і степах, часто стикалися з представниками тваринного світу. Деякі звірі ставали в нагоді у господарстві, за умов коли з ними вміли налагоджувати стосунки; інших поважали за силу і вважали їх захисниками, оберегами роду чи племені, такі тварини звалися тотемами. І до дерев, квітів та рослин слов’яни ставились з особливою пошаною, наділяючи їх надприродними властивостями. Саме тому з’явилися перекази про світове дерево, яке обіймає коренями землю, а гілками тримає небо.

Кононенко, Олексій Анатолійович. Українська міфологія. Фольклор, казки, звичаї, обряди [Текст] / Олексій Кононенко ; [іл. В. А. Кононенка ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова]. — Х. : Фоліо, 2020. — 160 с. : ілюстр. —Всього екземплярів у відділах : юн (1)

Анотація: Ця книжка знайомить з чарівним світом української міфології, з багатством фольклору, або усної народної творчості, що являє собою складову художньої культури народу. Слово, особливо поетичне, завжди високо шанувалося українцями, воно з давніх-давен пов’язане з традиціями, обрядами, ритуалами, з різними видами діяльності людини, з її переживаннями і настроями. Можна стверджувати, що фольклор узагальнює життєвий досвід, світогляд та естетичне ставлення людини до дійсності й донині залишається живильним джерелом для сучасної літератури та мистецтва.

ХІТ ПРОДАЖУ

Курков, Андрій Юрійович. Ключі Марії [Текст] / Андрій Курков, Юрій Винничук ; [худож.- оформ. М. С. Мендор]. — Х. : Фоліо, 2020. — 570 с. —Всього екземплярів у відділах : аб (1)

Анотація: Події у новому романі Андрія Куркова та Юрія Винничука розгортаються одразу в трьох сюжетних зрізах: Хрестовий похід 1111 року, описаний у Хроніці лицаря Ольгерда з Галича, початок Другої світової у Львові та Кракові, а також сучасний період. Хто така Діва, і чому на неї полюють декілька століть поспіль, ким насправді є чорний археолог Олег, і головне — куди ведуть двері, які можна відчинити ключами Марії? Про це дізнаєтеся зі сторінок одного з найбільш очікуваних романів сучасної української літератури останніх років.

Курков, Андрій Юрійович. Садівник з Очакова [Текст] : Роман / Андрій Курков ; [пер. з рос. Т. Наумко ; худож.-оформ. Ю. Романіка]. — Х. : Фоліо, 2020. — 252 с. — (Зібрання творів Андрія Куркова). — Всього екземплярів у відділах: аб (1)

Анотація: У романі Андрія Куркова «Садівник з Очакова» непримітне, на перший погляд, татуювання на плечі одного з героїв призводить до розгадки таємниці, яку понад півстоліття зберігав будинок в Очакові. Варто 30-річному Ігорю надіти знайдену там стару міліцейську форму, як ця форма перестає бути старою, і він опиняється в 1957 році в Очакові, де на нього чекають сюрпризи з минулого…

Мараєв, Владлен Ростиславович. Україна, 1918: Хроніка [Текст] / Владлен Мараєв ; [худож. оформ. М. С. Мендор]. — Х. : Фоліо, 2020. — 298 с. — (Великий науковий проект). —Всього екземплярів у відділах : аб (1)

Анотація: Владлен Мараєв народився 1988 року в Києві. Закінчив магістратуру й аспірантуру історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кандидат історичних наук (2014). Автор понад 280 наукових і науково-популярних публікацій, співавтор 5 навчальних і навчально-методичних посібників. Провідний науковий співробітник Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України, з лютого 2019 року — ведучий програми «Історичний Контекст» на каналі «Ісландія». Сфера наукових інтересів: історія кінця XIX — початку XX століття, Українська революція 1917–1921 років, історія Києва. «Україна, 1918: Хроніка» — це огляд найбільш значущих для історії нашої Батьківщини подій, що трапилися у скорочений календарною реформою рік. Проголошення самостійності Української Народної Республіки, укладення Брест-Литовського миру з Центральними державами, гетьманський переворот і проголошення Української Держави під керівництвом Павла Скоропадського, заснування Української Академії наук, антигетьманське повстання під проводом Директорії та відновлення Української Народної Республіки — такої «програми» цілком могло вистачити на декілька десятиліть, але усе це і навіть більше вмістив у себе короткий 1918-й. Основну увагу приділено тим подіям, які, на думку автора, є найбільш важливими, цікавими й визначальними для подальшого розвитку нашої країни. Популярний виклад матеріалу в поєднанні з ілюстраціями й наведеними історичними джерелами (державними документами, газетними повідомленнями, щоденниковими записами і спогадами військових та політичних діячів того часу) сприяє легкому прочитанню і дає змогу усвідомити, скільки зусиль було докладено для того, щоб Україна стала незалежною.

Памук, Орхан. Рудоволоса жінка [Текст] : [роман] / Орхан Памук ; [пер. з тур. О. Кульчинського ; худож.-оформ. М. С. Мендор]. — Х. : Фоліо, 2020. — 221 с. : ілюстр. — (Великий роман). —Всього екземплярів у відділах : юн (1)

Анотація: Ця історія починається в 1986 році, коли батько молодого хлопця Джема Челіка зникає з−за проблем з поліцією. Підліток, письменник-початківець, який готується до вступного іспиту в університет, влаштовується на літню роботу як учень майстра з пошуку свердловин. Майстер Магмут, до якого Джем відноситься як до свого батька, розказує йому не тільки про тонкощі копання колодязя, але й дає уроки життя. Під час робіт в сусідньому місті увагу хлопця привертає рудоволоса жінка, яка виступає в трупі бродячого театру. І все починається… Як завжди в творах Орхана Памука, в романі є багато відсилань до історії, до древньої літератури, до міфології. І, звичайно, розглядається протистояння Заходу і Сходу. Можна впевнено сказати, що «Рудоволоса жінка» — роман-притча, роман в романі, де тісно переплелися театр і реальність, легенда і міф, метафора і дійсність, Схід і Захід, батько та син, релігія і атеїзм — отже, життя та смерть.”

Тихий, Володимир Вікторович. Наші Котики[Текст] : [кіноповість] ; Бліндаж / Володимир Тихий, Валерій Пузік ; [іл. Є. В. Матвієнко ; худож.-оформ. Т. О. Калюжна]. — Х. : Фоліо, 2020. — 253 с. : ілюстр. —Всього екземплярів у відділах : БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 9 (1), БФ 11 (1), БФ 13 (1), БФ 15 (1), БФ 16 (1), БФ 19 (1), БФ 24 (1), БФ Ка (1), БФ С (1), БФ Ст (1), аб (1), юн (1)

Анотація: Кіноповість «Наші котики» — це трагікомічна розповідь про пригоди бійців АТО, створена за мотивами сценарію однойменного фільму режисера Володимира Тихого, який він написав у співавторстві з Валерієм Пузіком. Події розгортаються на початку гарячої фази війни на сході України. На одну з позицій фронту заступають на бойове чергування головні герої: інженер, актор і продавець квітів. Воїни-добровольці, як і тисячі їхніх побратимів, і гадки не мають, що відіграють вирішальну роль у захисті Батьківщини поки ставатиме на ноги боєздатна регулярна армія. Історії головних героїв з позивними Літо, Професор і Грін, які доброволець Валерій Пузік узяв з реального фронтового життя, передовсім писалися для вебсеріалу «Бліндаж». У виданні вміщено дев’ять сюжетів.

Харук, Андрій Іванович. Зроблено в Україні [Текст] / Андрій Харук. — Х. : Фоліо, 2019. — 269 с. : фотогр. — Всього екземплярів у відділах: БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 13 (1), БФ 19 (1), БФ 23 (1), БФ 24 (1), чз (1), кх (1), юн (1)

Анотація: Андрій Харук — доктор історичних наук, автор понад 200 наукових, науково-популярних та навчально-методичних публікацій. Коло його наукових інтересів охоплює історію військової техніки загалом та авіації й авіаційної промисловості зокрема, а також військову історію України. Ця книжка розповідає про досягнення вітчизняної промисловості у чотирьох стихіях: на суші, морі, в повітрі та космосі — від перших паротягів, тракторів, танків, пароплавів до штучних супутників Землі та відомих у всьому світі літаків «Антей», «Руслан», «Мрія», а понад дві сотні ілюстрацій допоможуть читачам краще уявити могутні машини та механізми, що були створені в Україні.

Шевченко, Артем. Слов’янськ. Початок війни [Текст] / Артем Шевченко ; [передм. А. Авакова ; худож. оформ. М. Мендор]. — Х. : Фоліо, 2020. — 432 с. : кольор. карти, фотогр., кольор. фотогр. . — (Хроніка). —Всього екземплярів у відділах : БФ 9 (1), БФ А (1), БФ Зел (1), БФ Ка (1), БФ Ки (1), БФ С (1), БФ Ин (1), БФ Нд (1), БФ Зи (1), аб (1), юн (1)

Анотація: «Слов’янськ. Початок війни» — це документальне дослідження та хронікальний літопис найважливіших епізодів битви за місто Слов’янськ Донецької області, захоплення якого загоном бойовиків Гіркіна-«Стрєлкова» 12 квітня 2014 року стало початком гібридної збройної військової агресії РФ на українському Донбасі. Кожен розділ книжки має символічну назву зі словом «перший», яка відбиває суть того, що відбувалося навесні 2014 року: «Перша кров», «Перша зрада», «Перша страта», «Перший бій», «Перша перемога»… У книжці використано архівні фото й записи інтерв’ю з ключовими військово-політичними керівниками України, які ухвалювали головні рішення в ті буремні часи. Також у кожному з епізодів з’являються спогади героїв, що безпосередньо брали участь у тих драматичних, героїчних і трагічних подіях.

Всі ці книги, наявні у фондах бібліотек Херсонської ЦБС та Центральної бібліотеки імені Лесі Українки.

--

--

Бібліографічний відділ Херсонської ЦБС

Інтерактивні проекти бібліографічного відділу Херсонської централізованої бібліотечної системи