Фантастичні світи Дари Корній

віртуальна виставка

Дара Корній (справжнє ім’я — Мирослава Іванівна Замойська) — українська письменниця, яка працює у жанрі фентезі. Народилася 20 вересня 1970 року в селі Секунь Старовижівського району Волинської області. Середню школу закінчила в селі Княже Сокальського району Львівської області. Вищу освіту здобула на журналістсько-редакторському відділенні Українського поліграфічного інституту у Львові (нині Українська академія друкарства).

Перший роман письменниці в жанрі фентезі “Гонихмарник”— було видано у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля» у 2010 році. Книга принесла авторці третю премію літературного конкурсу «Коронація слова» 2010 року в номінації «роман», була удостоєна нагороди «Дебют року» від видання «Друг читача» та стала лауреатом премії асамблеї фантастики «ПОРТАЛ-2011» — «Відкриття себе» імені Володимира Савченко. Після публікації першого роману Дара Корній отримала неофіційне звання «української Стефані Майєр».

«Моя донька зачитувалась вампірськими сагами Майєр і щоразу із запалом переказувала мені їх сюжети, — зізнається Дара Корній. — Мене злило те, що українські підлітки захоплюються чужинською міфологією, не здогадуючись навіть, наскільки потужним є пласт рідної української міфології. Гонихмарником прагнула довести, що рідна міфологія нічим не гірша, а навіть краща».

Другий твір письменниці роман “Тому, що ти є” став «Вибором видавців» у конкурсі «Коронація слова — 2011». Роман «Зворотній бік світла» — «Вибір видавців» 2012 року.

Перу письменниці також належать книги “Зірка для тебе” (2013), “Зворотній бік темряви (2013), “Зозулята зими”(у співавторстві з Талою Владмировою) (2014), “Щоденник Мавки”(2014), “Крила кольору хмар” у співавторстві з Талою Владмировою) (2015), “Петрусь-химородник” (2015), “Зворотній бік сутіні”(2016), “Зворотній бік світів” (2016).

Дара Корній живе у Львові. Виховує старшу дочку Ірину та молодшого сина Максима, яких вважає найважливішим і головним досягненням у житті. Працює в Львівській національній академії мистецтв. Захоплюється дохристиянською міфологією, праукраїнськими віруваннями, етнографією, казками, народною музикою, книгами.

BOOXTERS

Пропонуємо також послухати цю інформацію в аудіоформаті!

Гонихмарник: [роман] / Дара Корній. — Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2010. — 335 с. — Примірників у відділах : БФ 1(1), БФ 2(1), БФ 3(1), БФ 9(1), БФ 11(1), БФ 13(1), БФ 14(1), БФ 15(1), БФ 16(1), БФ 19(1), БФ 23(1), БФ Зел(1), БФ Ка(1), БФ Ки(1), аб(2), юн(1), БФ Ст(1), БФ С(1), БФ Зи(1), БФ 24(1). — Анотація: У життя Аліни вриваються чари, яким вона не здатна протистояти, і кревний ворог Градобур — заклинач дощу. Щоб перервалася нарешті низка нещасть, що переслідують уже кілька поколінь її родину, потрібна жертва! Невже героїня покладе на вівтар вистраждане кохання до дивного юнака у чорному, що зветься Кажан? Цей роман для тих, хто хоче взяти кілька уроків справжньої української магії та любить мандрувати по дахах!

Залізниці, потяги, вокзали : для тих, хто (не) боїться подорожувати. — К. : КМ-БУКС, [2016]. — 240. — Примірників у відділах: аб(1). — Анотация: “Залізниці, потяги, вокзали” — це друга збірка оповідань сучасних авторів із серії “Дорожні історії” (перша збірка “Аеропорт і…”). Сюжети всіх оповідок об’єднані темою, що стала назвою книжки. Адже немає сьогодні людини, яка б хоч раз не їздила у своєму житті потягом, не дивилась на мерехтіння за вагонним вікном або не чекала чи не проводжала когось на вокзалі, розмірковуючи про небуденні речі. А скільки одкровень прозвучало у нічних потягах! Скільки сліз, сумних чи радісних, бачили вокзали, де перетинаються рейки і долі. Про все це, кожен по-своєму, написали сімнадцять талановитих українських авторів у цій книжці. Для широкого кола читачів.

Зворотний бік світла : роман /Дара Корній. — 3-тє вид. — Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2015. — 319 с. — Примірників у відділах : БФ 1(1), БФ 3(1), БФ 6(1), БФ 13(1), БФ 14(1), БФ 19(1), БФ 20(1), БФ 23(1), аб(1), юн(1). — Анотація: Світло не може існувати без темряви, а інколи вони навіть закохуються одне в одного: Птаха — світла безсмертна, Стриб — темний. А от Мальва ще не визначилася, більше того — дівчина донедавна й гадки не мала про своє покликання і про те, чия кров тече в її жилах. До сімнадцяти років Птаха берегла її як зіницю ока, та вже час її квіточці розпускати пелюстки — чорні чи білі, новонароджена безсмертна обиратиме сама!

Зворотний бік сутіні : роман / Дара Корній ; [передм. Т. Белімової]. — Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2016. — 286 с. : ілюстр. — Примірників у відділах:БФ 8(1), БФ 9(1), БФ 11(2), БФ А(1), БФ Зел(1), БФ Ка(1), юн(1), БФ Б(1), БФ П(1), БФ С(1), БФ Ин(1), БФ Нд(1), БФ Ст(1), БФ Зи(1), кх(1), БФ 15(1). — Анотація: Переймаючись особистими проблемами, заклопотані повсякденними справами, не одразу помітили могутні боги непримітну постать у сірому каптурі. Вона тихо приходила одного дня і пропонувала маленьку послугу в обмін на маленьку обіцянку. І зникала до пори, залишивши по собі лише запах цвілі. Хто ж перший роздивиться сіре павутиння сутінок, що сплітається над крилами Птахи і шаленими вітрами Стриба, над світами темних і світлих? Хто перший знайде втікачку Мальву, аби відновити рівновагу чи повернути прадавній Хаос?

Зворотний бік темряви [Текст] : роман / Дара Корній ; передм. Г. Пагутяк. — 3-тє вид. — Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 419 с. — Примірників у відділах: БФ 8 (1), БФ 9 (1), БФ 11 (1), БФ А (1), БФ Зел (1), БФ Ка (1), БФ Ки (1), БФ Б (1), БФ П (1), БФ С (1), БФ Ин (1), БФ Нд (1), БФ Ст (1), БФ Зи (1), кх (1). — Анотація: Разом із своїм батьком темним безсмертним Стрибогом Мальва перейшла до світу темних. ЇЇ наставниця Птаха свідомо пішла на цей учинок, адже вважає, що Мальва сама повиннна зробити вибір: на чиїй стороні їй залишитися. Могутність дівчини зростає день у день, а знання — щогодини, та невдовзі вона дізнається про зворотній бік темряви…То чию сторону врешті-решт обере Мальва, адже від цього залежить майбутнє, і не лише її?

Зірка для тебе : [роман]/Дара Корній ; поетич. оздоблення Люби Долик. — Х.: Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2013. — 303с. — Примірниікв у відділах: БФ 9(1), аб(1). — Анотація: Вона — Зоряна, Зірка. Він — Сергій, Лічозір. Ці двоє дивні, і вони не могли не зустрітися, хай навіть ця зустріч принесла обом страждання. історія їхнього кохання почалась як чудесне визволення зі світу самотності, страху та гріха. Ці двоє пізнали божественну радість і єднання душ. Але невдовзі настануть часи туги, і вони мають подолати їх любов`ю, якої ще не було: ось вона, беріть, володійте, ця зірка — для вас.

Зозулята зими : роман / Дара Корній, Тала Владмирова. — 2-ге вид. — Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2015. — 367 с. — Примірників у відділах: БФ 1(1), БФ 2(1), БФ 3(1), БФ 6(1), БФ 11(1), БФ 13(1), БФ 19(1), БФ 23(1), аб(1), юн(1). — Анотація: Ніч. Степ. Сніг. Зима. І в яку історію ти знову вплуталася, Руслано? Що (чи хто?) вело тебе, коли опинилася новорічної ночі посеред засніженого безмежжя й наштовхнулася там “випадково” на самотню маленьку дівчинку, зовсім замерзлу? Довкола нікого. Ані живих, ані мертвих. Лишень стужа, місяць вповні та замети. Що маля тут робить, одне-однісіньке? З цієї зустрічі починається химерна, загадкова та зовсім не казкова зимова історія. Провінційним містечком прокочується серія загадкових вбивств, у які виявляються вплутаними малі діти, давно мертві діти… Хтось безжальний та жорстокий, вважаючи себе Богом, склав сценарій помсти, і він не зупиниться, поки не вб`є останнього зі “списку приречених”.

Калейдоскоп життя : [оповідання] / [Д. Корній [та ін.] ; відп. ред. М. Іванцова]. — К. : КМ-БУКС, [2016]. — 320 с. : ілюстр., портр. — (П’ять зірок ; Кн. 1). — Примірників у відділах: БФ 9(1). — Анотація: Оповідання п’яти уже відомих читачам українських авторів, написані ними в різні роки, не поєднанні спільною темою. Вони показують багатогранність нашого життя, а також багатогранність нашого життя, а також багатогранність таланту авторів збірки. В оповіданнях є радість і сум, іронія і жарт, кохання і непрості життєві ситуації, є чоловіки, жінки, діти, тварини, фантазії автора, вигадані істоти, проза життя і високі переживання. В них багато людської мудрості. Але немає безвиході, навіть коли сльози навертаються на очі. Ця збірка — про наше життя, яке триває і дуже залежить від нашого з вами ставлення до світу, до людей, до самих себе. Для широкого кола читачів.

Крила кольору хмар : роман / Дара Корній, Тала Владмирова. — Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2015. — 317 с. — Примірників у відділах: БФ 1(1), БФ 3(1), БФ 6(1), БФ 11(1), БФ 13(1), БФ 14(1), БФ 19(1), БФ 23(1), аб(1), кх(1), БФ Ст(1). — Анотація: День і ніч, світло і темрява, життя і смерть… Мабуть, світ взагалі існує завдяки тонкій рівновазі між двома боками — темним і світлим. Та в зламні моменти цей баланс може порушитися, і тоді доля світу завмирає на шальках терезів… Зеленоока львів`янка Ада — з роду сірих янголів, які існують на межі між добром і злом. Та настає час, коли потрібно зробити вибір. Вона може урівноважити темні і світлі сили або схилити ваги на чийсь бік… Усе залежить від того, який колір крил вона обере.

Львів. Вишні. Дощі : зб. / [Д. Корній [та ін.] ; уклад., передм. Н. Нікалео]. — Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2018. — 190 с. — Примірників у відділах: БФ С(1). — Анотація: Нова збірка від улюблених авторів — про неймовірне кохання і красу весняного Львова. Коли природа пробуджується після зимового сну, люди переживають разом з нею повороти долі, несподівані зустрічі, нові відчуття…Дощі розказують старій бруківці підслухані на небі думки та побачені на землі історії про жагучу пристрасть; вони захлинаються від обурення, оповідаючи про зраду й підлість. Знайте, що особливі львівські вишні-морелі теж мають душу. Вони творять дива, поєднуючи людські долі!

Львів. Кава. Любов : зб. / Н. Гурницька [та ін.] , [уклад., передм. Н. Нікалео]. — Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2016. — 269 с. — Примірників у відділах: БФ 13(1). — Анотація: Щемливі оповідання від найкращих українських авторів! Ця книга — про Львів. Про місто, яке хтось знає і любить, а хтось тільки відкриває для себе. Про вузькі вулички і затишні кав’ярні, про середньовічну ­бруківку і старовинні споруди… Про любов. Про життя. Про людей, які зустрічаються, розходяться, сподіваються, вірять, кохають, втрачають — і знову знаходять своє кохання…

Львів. Смаколики. Різдво : збірка / [уклад., передм. Н. Нікалео]. — Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2017. — 254 с. — Примірників у відділах: БФ 11(1); БФ(4). — Анотація: Ці історії об’єднує свято, як завжди Різдво об’єднувало і рідних, і незнайомих людей. Тих, хто у дитячих спогадах зберіг найдавніші традиції свого народу, сідав з великою родиною за стіл із дванадцятьма стравами, промовляв до Бога слова найщирішої молитви, і тих, кого життя перетворило на обивателів без роду і племені, але не змогло відібрати людяності… Усі мають право на різдвяне диво. Воно давно чекає на вас на гомінких львівських площах, маленьких вуличках, у брамах австрійських кам’яниць чи затишних кав’ярнях. старий годинникар зупинить для вас час, випадковий перехожий підкаже шлях, щоб почалась іще одна історія…

Місяцівна [Текст] / Дара Корній. — Х. : Vivat, 2019. — 352 с. : ілюстр. — (Художня література). — Примірників у відділах: БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 13 (1), БФ 14 (1), БФ 19 (1), БФ 23 (1), БФ 24 (1), юн (1), аб (1). — Анотація: Терезу кличуть Місяцівною за незвичну зовнішність, бо таких, як вона, — альбіносів — називають людьми Місяця. Мама Василина, прагнучи врятувати її після автомобільної аварії, передає старовинний оберіг — лунницю, що багато століть супроводжує жінок із давнього шляхетного роду Коморовських. Однак після цього життя Терези кардинально змінюється: з настанням повні щось лихе наче вселяється в дівчину — і вона опритомнює на старому сокальському цвинтарі з кров’ю під нігтями та присмаком крові в роті. Щоб здолати зло, Терезі доведеться пройти курс реабілітації в психлікарні, розплутати вузлики страшних родинних таємниць, зазирнути в очі власному майбуттю, повернути на місце чорне серце темного янгола та знайти своє призначення там, де гори підпирають небо.

Петрусь химородник/ Дара Корній. — [б. м.] : Теза, 2016. — 256 с. : ілюстр. — Примірників у відділах: БФ 5(1). — Анотація: У найчарівнішу пору року, на Івана Купайла, коли сходить на землю Сила Сварожа, коли превеликої моці набувають духи, добрі й лихі, Петрусеві доведеться шукати чарівну квітку папороті. І під час того іспиту від його мужності залежатиме доля не тільки людей, а навіть самих богів. Проти нього постане лихе воїнство підступної Мари. І пропав би Петрусь, згинув би… але ж серед його друзів — Домовик Дрім і Лісовик Пугач, Віла Жива й сестра її Стрига. Але ж так хочеться повернутися додому, та він не простий дванадцятирічний хлопчик, він — химородник.

Поруч з тобою : зб. / Дара Корній, Наталка Доляк, Міла Іванцова. — 2-ге вид. — Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2019. — 224 с. -Примірників у відділах: БФ 14(1), кх(1). — Анотація: До збiрки увiйшли оповiдання трьох украiнських авторок. Три — магiчне число. І, звичайно ж, щасливе. У таку собi жiночу трiаду потрапите ви, коли вiзьмете до рук цю книжку, будете спiвчувати, смiятися, радiти, тужити й вiрити, що навiть у найпохмурiшi митi життя обов’язково знайдеться той, хто засвiтить для вас промiнчик надii. Це iсторii про нас, про тих, хто поруч та кого немае; про коханих, заради яких ми ладнi на все, але якi не завжди готовi вiддячити тим самим; про близьких i друзiв; про тих, кого втрачаемо, i тих, кого знаходимо в круговертi життя.

Сузір’я Дів / Дара Корній. — Х. : Vivat, 2018. — 288 с. : ілюстр. — (Художня література). — Примірників у відділах:БФ 6(1), кх(1). — Анотація: «Сузір’я Дів» — то плетиво жіночих доль, пов’язаних давнім амулетом, фатальним прокляттям і родинною історією, яка рясно скроплена моторошними таємницями, лукавими інтригами, безневинною кров’ю, підступними зрадами, безоглядною самопожертвою, справжнім коханням, що густим шлейфом тягнеться за Василиною від XVІІІ століття і до наших днів.

Тому, що ти є : роман / Дара Корній. — 5-те вид. — Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2016. — 239 с. — Примірників у відділах: БФ 1(1), БФ 2(1), БФ 3(1), БФ 6(1), БФ 11(1), БФ 13(1), БФ 14(1), БФ 23(1), аб(1), юн(1), БФ 15(1), БФ 16(1), БФ 19(1), БФ А(1), БФ Зел(1), БФ Ка(1), БФ Ки(1), БФ Б(1), БФ П(1), БФ С(1), БФ Ин(1), БФ Нд(1), БФ Зи(1), БФ Ст(1), кх(1). — Анотація: Перед лицем справжнього кохання навіть суворий поганський Числобог може перетворитися на такого собі Амура! Є жінка, життя якої добігає кінця. Є чоловік, для якого вона і є життя. І є кімната номер ?, з якої їхнє життя почнеться спочатку, майже спочатку…

Чарівні істоти українського міфу : духи природи / Дара Корній ; [худож. А. Канкава]. — Х. : Vivat, 2018. — 320 с. : кольор. ілюст. --Примірників у відділах: БФ 1(1), БФ 3(2), БФ 13(1), БФ 4(1), БФ 17(1), БФ 2(1), БФ 5(1), БФ 7(1), кх(1). — Анотація: У віруваннях праукраїнців світ не мав чіткого поділу на видимий, природний, та невидимий, позаприродний. Люди поклонялися богам, намагаючись здобути їхню прихильність, і водночас спілкувалася з істотами нижчого порядку. Наші давні предки вшановували дерева і трави, джерела та ріки, гори і степи, ліси та поля, населяли їх химерними чарівними істотами, яких називали духами. Прадавні українці персоніфікували вітри, буревії, дощі, снігопади, пори року й інші атмосферні та природні явища.

Щоденник Мавки : роман / Дара Корній ; передм. О. Хвостова. — Х. : Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2016. — 304 с. : ілюстр. — Примірників у відділах: БФ 16(1), БФ 19(1), БФ А(1), БФ Зел(1), БФ Ка(1), БФ Ки(1), БФ Б(1), БФ С(1), БФ П(1), БФ Ин(1), БФ Нд(1), кх(1), БФ Зи(1), БФ Ст(1), БФ 23(1).Анотація: Для Магдалени світ зруйнувався тієї миті, коли її чоловік оголосив, що має коханку — молоду, вродливу, успішну. Гранітна плита, яка була дахом її старого світу, впала… та не прибила, а, навпаки, вивільнила Магду. Та щоб усвідомити це, спочатку треба було дістатися дна… Учорашня сіра миша зі зболеним поглядом перетворилася на жінку, яку вона бачила вві сні, — красиву, впевнену, владну… Мавку, яка вміє зачаровувати чоловіків та розбивати їхні серця — але у власне не впускати нікого. Та життя плете свої візерунки, і одного разу два шляхи, яким долею судилося бути одним, зійшлися… Та не все так просто. Бо кохання може стати оманою.

ФантФест : вибрані твори переможців Відкритого літературного конкурсу для дітей та молоді у жанрі фантастики та фентезі у 2014–2018 роках /Херсонська обл. б-ка для дітей ім. Дніпрової Чайки ; [авт. вступ. сл. М. Томенко ; передм. Д. Корній ; уклад. Н. Д. Звягінцева]. — Херсон, 2018. — 104 с. — Примірників у відділах: БФ 4(1).

Всі ці книги, наявні у фондах бібліотек Херсонської ЦБС та Центральної бібліотеки імені Лесі Українки.

Дякуємо за увагу! Приємного читання!

Укладач: відділ інформаційного та довідково-бібліографічного обслуговування Центральної бібліотеки ім. Лесі Українки, Херсон (Україна)

2021 р.

--

--

Бібліографічний відділ Херсонської ЦБС

Інтерактивні проекти бібліографічного відділу Херсонської централізованої бібліотечної системи